Buty z innowacjami – CAPRICE

OnAir INSOLE – wkładka z klimatyzacją

Modele obuwia z technologią,  która likwiduje skutki pocenia latem i ogrzewa stopy zimą.

Kombinacja specjalnych materiałów wewnątrz obuwia oraz opatentowanej technologii onAIR bazującej na zaczerpniętej z natury konstrukcji plastra miodu gwarantuje szybkie odprowadzenie wilgoci, przepływ powietrza wewnątrz buta oraz doskonałą amortyzację.

Tylko 30% powierzchni stopy ma bezpośredni kontakt z wkładką, 70% powierzchni stopy pozostaje „zawieszone w powietrzu”.  A powietrze, jak powszechnie wiadomo jest doskonałym izolatorem. Technologia wentylacyjna, pozwala likwidować skutki pocenia latem i zapewnić ogrzanie w chłodniejsze dni.  Niskie temperatury oddziałujące na podeszwę, nie oddziałują jednocześnie na stopę – na przeszkodzie staje kilkumilimetrowa warstwa powietrza, która ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała. Jeśli obuwie jest noszone przy wysokich temperaturach, mikrokropelki potu są odprowadzane do niewielkich zbiorniczków, osadzając się na ich ściankach. Zapobiega to poceniu stopy a także nieprzyjemnemu zapachowi obuwia, gdyż wilgoć nie wnika we wkładkę czy podeszwę – odparowuje ze ścianek mikrozbiorniczków na krótko po zdjęciu obuwia.

OnAir ANTISHOKK

Opatentowany przez firmę Caprice system ANTIshokk dba o amortyzację obcasów, tłumiąc o ponad 50% wstrząsy powstające w trakcie chodzenia.

Komory pneumatyczne i wbudowane stabilizatory zmniejszają energię uderzenia o podłoże w trakcie chodzenia. To rozwiązanie zmniejsza codzienne obciążenie kręgosłupa i stawów, co w efekcie zapewni każdej kobiecie lepsze samopoczucie.

FRESH&DRY BLUE OXYGEN

Powietrze przepływa przez otwory w podeszwie Blue Oxygen i bez przerwy wypełnia wkładkę onAIR tlenem. Efektem działania Blue Oxygen jest odprowadzanie wilgoci przez podeszwę. Ta technologia gwarantuje przyjemne, świeże i suche chodzenie.

 

REMOVABLE FOOTBED

Wyjmowana wkładka, którą w łatwy sposób można wymienić na inną. But indywidualnie dostosowuje się do potrzeb użytkownika, zapewniając optymalny komfort noszenia. Świetne rozwiązanie dla osób, które muszą nosić wkładki ortopedyczne.

BLUE GRIP

BLUE GRIP to system antypoślizgowy w butach Caprice. Modele wyposażone w BLUE GRIP wyróżniają się wysokiej jakości podeszwą i obcasem, które spełniają wymagania dobrze przyczepnego obuwia. Wklęsłe i ruchome fragmenty wbudowane w podeszwę dostosowują się do zróżnicowanych warunków podłoża. Dzięki swojej elastyczności niebieskie elementy poprawiają przyczepność i bezpieczeństwo. Mieszanka zastosowanych materiałów oraz ich stopień twardości zapewniają optymalną antypoślizgowość. Bardzo drobne nacięcia w bieżnikach podeszwy zapewniają znakomitą przyczepność do gruntu, dzięki ich możliwości otwierania i zamykania.  W tych butach kroki są bardziej stabilne i komfortowe

MEBRANA TEX

Pory między materiałem wierzchnim i wyściółką mają wbudowaną membranę TEX i są wyjątkowo odporne na wilgoć i chłód, przy czym wilgoć ciała odprowadzana jest na zewnątrz w postaci pary wodnej. Idealne do użytkowania nawet przy bardzo niskich temperaturach. 

 

CLIMOTION PRO 

to ulepszenie i rozwinięcie technologii onAir. Jej podstawą jest elastyczna i miękka wkładka wykonana z elastomerów, które tworzą komory powietrzne w kształcie plastra miodu. Zapewnia to pełną i nieustanną cyrkulację powietrza we wnętrzu buta. Modele wyposażone w CLIMOTION PRO oprócz wkładki posiadają również przeźroczyste, sześciokątne poduszki osadzone w podeszwie, które działają amortyzująco podczas ruchu. Zmielona kora cedrowa, która się w nich znajduje dodatkowo pochłania wilgoć i działa antyseptycznie. Te właściwości zapewniają optymalny klimat dla stopy i niepowtarzalne uczucie miękkości przy każdym kroku.

Zapoznaj się z kolekcją CAPRICE

Your Cart